Már csak négy hét és itt az advent, így ideje beszerezni az adventi koszorúhoz szükséges alapanyagokat, és neki is lehet látni a munkának. Sokan rajonganak a karácsonyi időszakért, a dekorációkért, és hódolnak az ünnepi hagyományoknak, amelyekkel már gyermekkorban is találkoznak. A gyermekkor emlékeit tovább vinni nagy kihívás, de a csillogó gyermeki szemekért érdemes mindent megtenni.
Az advent története már évszázadokkal ezelőttre nyúlik vissza, egészen az 5. századig, amikor még a karácsonyt megelőző böjti időszakot jelentette. Később a böjti időszak lerövidült 5 hétre, majd VII. Gergely pápa idején 4 hétre rövidült. Magyarországon az adventi koszorú és a gyertyagyújtás a második világháború után vált szokássá, amiket vagy a csillárra függesztettek fel, vagy az asztalra tettek. Az advent jelentése “eljövetel”, ami az Úr eljövetelére utal. Az adventi időszakban a hívők az Úr eljövetelére készülnek, a böjttel testileg, imával és befelé fordulással pedig lelkileg. Az adventi szokásokhoz tartozik az adventi koszorú és az adventi naptár készítés is. Az adventtel kezdetét veszi a karácsonyra készülődés, illetve ekkor kezdődik meg hivatalosan az új egyházi év.
Az adventi koszorú elkészítéséhez szükséges alapanyagokért sokan keresnek fel hobbiboltokat, de lássuk be a karácsony előtti időszakban sokszor olyan nagy a hajtás, hogy érdemes felkeresni egy webshopot, ahol minden megtalálható a koszorú elkészítéséhez. Igazán impozáns kiegészítők találhatóak a Rövidáruház webshopjában is. A bevásárlásba is bevonhatók a gyerekeket, nekik nagyszerű meglátásaik vannak és kiváló kompozíciókat képesek összerakni.
Amire biztosan szükség lesz, az egy koszorú alap, egy ragasztópisztoly, díszek és négy darab gyertya. Az első lépés legyen a koszorú alap kiválasztása. Mivel az elmúlt években nagy népszerűségnek örvend a kreatív koszorúkészítés, így a koszorú alapokból sokkal nagyobb a választék, lehet hungarocell, vessző, háncs, szalma, ág, fű vagy akár fém is.
Az alap díszítéséhez is kell választani, hogy milyen díszekkel szeretnénk feldobni. A díszek el fogják takarni vagy az egész koszorú alapot, vagy annak egy részét. A klasszikus koszorúkat fenyőágakkal, mohával, termésekkel veszik be, viszont a modernebb koszorúknál már inkább szalagokat, zsinórt, fonalat használhatunk. Akár egy kötött pulcsit is felhasználhatunk a célra, de ha az nincs saját kötéssel vagy horgolással is próbálkozhatunk. Miután kész a koszorú díszítése következhetnek a gyertyák. A koszorú modernizálásával már a gyertyák színeiben is sokan örömmel újítanak, kaphatunk már akár rózsaszín, lila vagy más különleges színeket, és a gyertyák formái is különbözőek. A gyertyákat is feldobhatjuk különböző módokon, köthetünk rájuk vékony szalagot, csipkét, sőt decoupage technikát is alkalmazhatunk.
A koszorú hangulatának alapját adó gyertyák mellett kiemelkedő szerepe van a koszorún elhelyezkedő fő dísznek. Ez általában egy kedves figura, egy üzenet, tábla stb. A fő dísz után pedig következhetnek az apróbb díszítések is, ami lehet szárazvirágdísz, termés, vagy bármilyen karácsonyi hangulatot idéző dekoráció.
Nem mindenkinek a hagyományos koszorú nyeri el a tetszését, de nekik is vannak kiváló megoldásaink. Vegyünk egy tálat, fenyőágakat, gyertyákat és díszeket, ezek lesznek az adventi tál részei. Tervezzük meg a kompozíciót, majd ez alapján tálba helyezzük el a gyertyákat, majd ezt vegyük körbe a zöldekkel, termésekkel, ezután pedig díszítsük. Ezzel a technikával is gyönyörű adventi dísz készülhet, amivel öröm készülni a karácsonyra.
Bejelentkezés
Regisztráció