A szabás-varrás kellékei

2023.01.27.

Az utóbbi évek történéseinek köszönhetően az otthoni DIY projektek egyre nagyobb teret hódítottak. Sokan a varrásban találták meg a hobbit, a kreatív fejlődés és kiteljesedés lehetőségét. A varrás örömet okozhat és lehetőséget ad arra, hogy valami hasznosat alkossunk. Megmutatjuk, hogy melyek a varrás nélkülözhetetlen kellékei, amiket mindenképp érdemes beszerezni!

Kézzel vagy géppel?

 

A szabás-varrás kellékek vásárlása előtt fontos meghatározni, hogy kézi vagy gépi varráshoz szeretnénk vásárolni. Ha csak kézi varráshoz van szükség segédeszközökre, akkor érdemes beszerezni egy alap felszerelést, amiből léteznek már előre összeállított készletek is. Ha ez mégsem elegendő akkor ki lehet egészíteni, vagy egyesével megvenni mindent. Amire mindenképp szükség van: tű, cérna, olló. Különböző színű cérnákat érdemes beszerezni, illetve mindig az adott tevékenységhez valót, mint a varrócérna, férccérna, gombfelvarró cérna vagy díszítő cérna stb.

Tű esetében különböző méretű és vastagságú tűket kell választani, illetve gombostűket. A tűszúrás ellen érdemes alkalmazni egy gyűszűt, ami megvédheti kezünket, valamint fontos a centiméter, vonalzók, ceruzák, szabászkérta, szabóolló is.

 

A gépi varráshoz

 

Ha szeretnénk megtanulni a varrógép fortélyait, akkor érdemes beszerezni egy olyan háztartási varrógépet, amit könnyen tudunk használni, de segítséget is kérhetünk hozzá. Ebben az esetben egyszerűen készíthetünk ruhákat, lakástextíliákat, és egyéb textil termékeket is.

 

A varrógéphez szükséges:

 

 

 

A szabáshoz is szükség lesz még néhány eszközre, amik elengedhetetlenek. Ilyenek például:

 

 

Egyéb kiegészítők

 

Egyéni preferenciáktól függően be lehet szerezni gomblyukasztót, gombokat, patentozót és patentokat, szegecselőt és szegecseket, cipzárakat, kézimunka eszközöket, valamint szabás-varrás magazinokat, amik nagy segítségül szolgálhatnak a munka során. A varróeszközök rendszerezéséhez, rendben tartásához egy varródobozt, amiben el lehet különíteni minden eszközt, azok így nem sérülnek és nem is okoznak sérülést. Ezen kívül jól jöhet néhány műanyag tároló doboz a különböző eszközöknek (például patentozó), anyagoknak, cipzáraknak, patentoknak, stb.

 

Természetesen az általunk felsorolt listák nem teljesek, hiszen rengeteg eszköz és kiegészítő vásárolható a varráshoz, viszont nem mindenki használja ki az összeset.

Kezdő varróknak ezért érdemes először egy alapfelszereléssel kezdni, és fokozatosan bővíteni a szabás-varrás készleteket, ahogy szükség van rájuk és ahogy megtanulják használni azokat. Ezen eszközöket megfelelően karbantartva sok éven át lehet használni, amely idő alatt segíteni fognak az otthoni varrásban.

 

Ha megvan az alap felszerelés, akkor bele lehet vágni a varrásba és elkészíteni az első munkákat. Elsőre kisebb kihívást jelentő feladatot válasszunk, majd fokozatosan haladhatunk és tűzhetünk ki magunk elé nagyobb célokat. Ha jobban szeretne varrni, vagy gyorsabban haladni, jelentkezzen olyan amatőr szabás-varrás tanfolyamra, ahol elsajátíthatók a varrás alapjai és praktikái.

 

még több

Bejelentkezés

Regisztráció