A Paverpol technika viszonylag újdonságnak számít, még nem sokan alkalmazták, sőt kevesen hallottak róla. A technika az újrahasznosítás jegyében született, főleg textíliákat, de egyéb természetes anyagokat is fel lehet használni hozzá. Nézzük meg miben rejlik a Paverpol különlegessége?
A Paverpol, vagy textilszobrászat 2011-ben jelent meg Magyarországon, azóta már kiállítást is szerveztek Paverpol művészeknek. A technika kitalálója egy holland hölgy, Josefine de Roode. A Paverpol egy keményítő és ragasztó egyben, amit adalékanyag hozzáadása nélkül lehet felvinni olyan természetes anyagokra, mint a textil, papír, szárazvirág, selyem, fa, bőr, gipsz, kavics, homok, gyöngy. Előnye, hogy hamar szárad, ám előtte még jól formázható, alakítható. Állaga folyékony, leginkább a tejfölhöz hasonlít, ennek köszönhető, hogy könnyen kezelhető. Nem csak felkenni lehet, hanem bele is lehet mártani az alapanyagot, például a textil, ami után formázható lesz, száradás után pedig teljesen megkeményedik. A Paverpol színe különböző, kapható átlátszó, fekete, grafit, bronz, fehér, barack színekben, illetve kapható hozzá egy Pavercolor nevű termék is, ami egy pigment színező anyag. Ezt az átlátszó Paverpol-hoz keverve különböző színeket érhetünk el.
Szobrászkodás előtt érdemes alaposan átgondolni, hogy mit is szeretnénk készíteni, ahhoz milyen alapanyagokra van szükség. Ha hiányzik valami, akkor azt be kell szerezni, mert ha már megkötött az anyag, akkor nem tudunk rajta változtatni. A Paverpol keverhető egyéb termékekkel is.
A Paverpol szobrok alapja mindig egy jó váz, amit át kell itatni az anyaggal. Az alap lehet üveg, vászon, fa, cseréb, hungarocell alakzat is, csak mindig alakítsuk az általunk megálmodott formára.
Az alkotás díszíthető bármilyen Paverpol-al bevont anyaggal. Papírból készíthető vele virág, gipszből készített figurák, fa képek, kavicsok, gyöngyök stb. Bármilyen természetes anyag újrahasznosítható a technikával, aminek köszönhetően egészen különleges alkotások születhetnek.
Amikor elkészült az alkotás, egy feladat van hátra, meg kell várni, hogy kiszáradjon. Erre rá lehet segíteni hajszárítóval. Kiszáradás után akár tovább is lehet vele dolgozni, olajfestékkel meg lehet festeni. A kész mű nagyon masszív, ellenáll az időjárás viszontagságainak, az esőnek, melegnek stb., de kültéri használat esetén lakkozni érdemes, illetve ne tegyük ki nagy fagynak, mert foltok képződhetnek az anyagon.
A Paverpol teljesen környezetbarát, illetve AP pecséttel ellátott, tehát teljesen biztonságosan használható, ártalmatlan gyerekekre, felnőttekre, állatokra egyaránt. Használatához nem kötelező kesztyűt használni, mivel nem veszélyes és könnyen lemosható a kézről.
Ha szeretne domborművet, szobrot, képet, vagy bármilyen dekorációt készíteni, a Paverpol remek választás lehet. Nemcsak gyönyörű alkotásokat készíthet vele, de a környezettudatosság jegyében cselekszik, hiszen a technika az újrahasznosításon alapszik. Az elkészített alkotások ajándéknak is tökéletesek lehetnek, ne habozzon hát, próbálja ki a Paverpolt. Ha ehhez bármilyen természetes alapanyag hiányzik, rendelje meg tőlünk.
(A kép forrása: Pinterest)
Bejelentkezés
Regisztráció