Univerzális poros textilfesték pamutra, lenre, selyemre, jutára, kenderre, viszkózra, szilonra vagy keverékanyagra. Használható batikoláshoz is. Vesszők vagy cellulós is festhető vele. Egy zacskóban kb. 1 kg szárazanyag van. Ne szárítsák napon. A festék nem színezi be némelyik típusú szintetikus szövetet. Tárolják száraz helyen. Nem alkalmas 3 éves kor alatti gyerekek számára. Használati utasítás: A kimosott, festésre szánt anyagot 15 percre mártsák 1 csipet sóval vegyített meleg vízbe ...
1 x 637 Ft /db.
n/a
Használati utasítás: A kimosott, festésre szánt anyagot 15 percre mártsák 1 csipet sóval vegyített meleg vízbe. A zacskó tartalmát szórják 1 liter vízbe 1 csipet sóval és alaposan keverjék össze.
Kézi festés: az előkészített 40 - 60°C-os vízfürdőbe mártsák be teljesen az anyagot. Állandó keverés mellett melegítsék forralásig (jobban beszíneződik). Ezután hagyják a vízben kihűlni. Hideg vízben öblítsék mindaddig, míg a víz tiszta nem marad.
Festés mosógépben: állítsák be a mosógépen a 40 - 60°C fokos mosóprogramot (lehet 90°C is) előmosás nélkül. A feloldott festéket öntsék a mosógép dobjára. Ne csavarják, öblétsék kézzel. A festék nem rongálja a mosógépet.
Ez az 18 grammos textilfesték ideális választás mindazok számára, akik kreatívan és egyedülállóan szeretnék kifejezni önmagukat a textil felületeken. Könnyedén használható és gyorsan szárad, így a kész alkotás rövid időn belül hordható vagy használatba vehető. A festék intenzív színekkel és tartós eredménnyel büszkélkedhet, így az alkotások hosszú ideig megőrzik eredeti ragyogásukat. A kiszerelés tökéletes mind kezdők, mind haladók számára, és a legtöbb textil anyagon remekül működik.
festés
Kipróbáltuk: A pólót, a terítőt "díszítettük" batikolással a varróműhelyben. Festés előtt a mintákat kimostuk batikolásra, vasaltuk, tiszta hideg vízbe áztattuk egy marék konyhasóval, és egy ideig sós vízben hagytuk, hogy a festés során jól megtapadjon a festék. 15 perc elteltével kezünkben szorítottuk az anyagot és a mintákat a kötések segítségével alakítottuk ki. A kötésnek szilárdnak kell lennie, nem engedheti meg a festést. Különféle zsinórokat, madzagokat kötöttünk és használtunk gumiszalagot is. Az így elkészített festőfürdőben elkészítettük, amit a festékes zacskón található utasítások szerint összekevertünk. Követtük az ajánlott festési eljárást. Fontos, hogy a festett mintákat többször alaposan átöblítsük tiszta vízben, az első öblítés után óvatosan eltávolítottuk a kötéseket. A gumiszalagokat, zsinórokat ollóval lazítottuk, mert az átázott csomók csúnyán kioldódtak és nem nagyon látszottak, vigyáztunk, hogy ne vágjunk bele az anyagba. Az öblítés után a víznek tisztának kell maradnia. Az utolsó öblítőfürdőhöz ecetet adtunk, így stabilizálódott és "rögzült" a szín. A festett terméket még nedvesen vasaltuk a hátoldalán. Ajánlott a gumikesztyű használata. Mindkét festési módot kipróbáltuk, kézi és mosógépben is, nem volt bonyolult mindkét módszer. Mosógépben történő mosás után a festett termék enyhén engedte el a festéket, a színek stabilizálása érdekében javasoljuk, hogy a színekhez adjon egy kis ecetet. Mosás után a mosógépben festett termék nem süllyesztette el a festéket. A batikozással új külsőt adtunk a ruhadarabnak és eredeti darabot alkottunk.
Kérdése van? Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Bejelentkezés
Regisztráció